Skip to content

Astma: krytyczne debaty

1 rok ago

518 words

Wzrastająca fala astmy w świecie zachodnim wywołuje wiele pytań. Dlaczego zachorowalność na astmę wzrasta. Czy pomaga unikanie alergenów. Kiedy należy rozpocząć leczenie i jakie są opcje terapeutyczne. Każdy, kto ma do czynienia z tymi i pokrewnymi pytaniami, uzna, że Astma: krytyczne debaty jest nieoceniona. Ta książka, zwięzły przegląd wielu aktualnych zagadnień dotyczących astmy przez uznanych na całym świecie ekspertów, podzielona jest na cztery sekcje dotyczące epidemiologii, patofizjologii, leczenia i świadczenia opieki. Tytuł każdego rozdziału to często zadawane pytanie. Książka zajmuje się nie tylko przyczynami, patogenezą i leczeniem astmy, ale także wpływem problemów psychospołecznych na jej kontrolę. Dlaczego częstość występowania astmy wzrasta. Prowadzi czytelnika do pierwszej części książki, która dotyczy możliwych przyczyn atopii i astmy alergicznej. Rozdziały dotyczące zanieczyszczenia powietrza, żywienia, narażenia na alergeny, higieny i infekcji sugerują, że atopia i alergia są kosztami uprzemysłowienia. Zmiany środowiskowe, które nastąpiły po zjednoczeniu Niemiec po upadku muru berlińskiego, są przykładem szybkiej industrializacji. Recenzja Von Mutiusa na temat wzrostu atopii, ale nie astmy w niektórych obszarach Niemiec Wschodnich po zjednoczeniu, prowadzi nas do pytania postawionego w następnym rozdziale: Jak dużo ataków astmy można przypisać uczuleniu atopowym. . Przemyślana odpowiedź Richarda Beasleya i koledzy zainspirują czytelników do kontynuowania.
Niektóre rozdziały są łatwiejsze do odczytania niż inne. Czy zanieczyszczenie powietrza jest ważne w astmie. Skorzystałoby z prezentacji danych klinicznych w tabelach. Genetics of Asthma: What s New. To zwięzłe podsumowanie regionów chromosomowych i genów kandydujących zaangażowanych w astmę i atopię oraz wprowadza czytelnika w farmakogenetykę. Dla niewtajemniczonych prawie na pewno będzie wymagało drugiego czytania.
Custovic i Woodcock omawiają unikanie alergenów i przedstawiają wyniki licznych badań klinicznych w tabelach, dostarczając szczegółowy, ale bardzo czytelny rozdział. Ich poglądy są jednoznaczne: Istnieją mocne dowody, że uczulenie i narażenie na alergeny w pomieszczeniach jest główną przyczyną astmy. Klinicyści zapewniający opiekę nad pacjentami z astmą alergiczną, którzy odmawiają pozbycia się zwierząt domowych, znajdą ten rozdział w formie pouczających i praktycznych informacji. Jakie nowe terapie są opracowywane na astmę i czy oferują coś lepszego niż sterydy. – inny dobrze napisany rozdział – przedstawia łatwą do zrozumienia dyskusję na temat kilku nowych i ekscytujących podejść do leczenia, które powstały w wyniku badań nad interleukiną-12 , przeciwciało przeciw interleukinie-4, przeciwciało przeciw interleukinie-5 i przeciwciało anty-IgE. Od nowych terapii skupia się na aktualnych terapiach i jednym z najbardziej kontrowersyjnych problemów w leczeniu astmy w ostatnich latach: stosowanie długo działających agonistów b2. Sears podsumowuje debatę i omawia mechanizm działania długodziałających agonistów b2, obawy dotyczące bezpieczeństwa i wskazania do ich stosowania. Omówiono również zastosowanie modyfikatorów leukotrienów, które mają wyraźne zalety i korzystny profil bezpieczeństwa w leczeniu astmy wrażliwej na aspirynę, astmy wysiłkowej i astmy związanej z alergią.
[przypisy: usg ginekologiczne kraków, usg płuc, medycyna w opolu ]
[przypisy: poradnia leczenia osteoporozy, emg badanie cena, krioterapia przeciwskazania ]

0 thoughts on “Astma: krytyczne debaty”