Skip to content

Innowacje w korespondencji

1 rok ago

512 words

Napisany ćwierćwiecze temu przez byłego redaktora Franza J. Ingelfingera ten opis działu korespondencji czasopisma jest nadal aktualny dzisiaj. Listy do edytora mają dwie ważne funkcje. Stanowią one forum dla czytelników do komentowania artykułów opublikowanych ostatnio w czasopiśmie i są miejscem publikacji zwięzłych artykułów, takich jak raporty o nowatorskich przypadkach. Dzisiaj ogłaszamy zmiany w naszych procedurach dotyczących listów w pierwszej kategorii (tych, które komentują opublikowany artykuł), w celu przyspieszenia ich publikacji. Listy pisane w odpowiedzi na artykuły niedawno opublikowane w czasopiśmie mają największy wpływ, jeśli są wnikliwe i szybko publikowane. Cały proces odbierania, selekcji, edycji i publikowania odpowiedzi czytelników i odpowiedzi autorów zazwyczaj wymaga tygodni, aw wielu przypadkach miesięcy. Aby przyspieszyć ten proces, wprowadzamy kilka zmian w naszych procedurach.
Odtąd będziemy rozważać listy dotyczące opublikowanego artykułu tylko wtedy, gdy zostaną przesłane drogą elektroniczną za pośrednictwem naszej strony internetowej (http://www.nejm.org) w ciągu trzech tygodni po opublikowaniu artykułu. Zgłoszenia na papierze, faksem lub e-mailem nie będą rozpatrywane ani zwracane. Aby przesłać list elektroniczny do redakcji, autorzy powinni przejść od strony głównej naszej witryny internetowej do sekcji Dla autorów i recenzentów i kliknąć Prześlij list lub bezpośrednio na http: //secure.nejm. org / letters. Instrukcje będą pomocne w dostarczeniu listu. Autorzy listów nie muszą być subskrybentami dziennika.
Długość tych liter nie może przekraczać 175 słów. Ustalając ten limit, staramy się zachęcać do zwięzłego, przemyślanego komentarza, co pozwala nam publikować więcej listów odzwierciedlających różne opinie. Listy muszą być zwięzłe i dobrze przygotowane; co najwyżej, można uzyskać jedną lub dwie kwestie dotyczące artykułu w Journal. Autorzy listów nie muszą podsumowywać wyników badań, które omawiają; jedno lub dwa wprowadzenie i tło wystarczą do ustawienia kontekstu.
Dla subskrybentów zainteresowanych listami o konkretnym artykule Journal proponujemy nową usługę elektroniczną. Natychmiast po opublikowaniu listy o artykule, adres internetowy listów zostanie przesłany pocztą e-mail do poszczególnych subskrybentów, którzy o to poprosili. Ta opcja będzie dostępna za pośrednictwem naszej witryny sieci Web, a subskrybenci mogą wybrać tę opcję, czytając elektroniczną wersję artykułu Journal.
Te nowe procedury będą miały zastosowanie tylko do listów, które komentują ostatnio opublikowane artykuły. Wytyczne dla wolnostojących liter – niezwiązane z artykułami Journal – pozostają niezmienione. Według uznania korespondenta, takie listy mogą być przesyłane elektronicznie lub na papierze, a limit długości wynosi 400 słów. Informacje na temat obu rodzajów liter można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz w Dzienniku pod Instrukcjami dla listów do redakcji na końcu sekcji Korespondencja.
Nowe procedury obowiązują od 23 stycznia 2003 r. Przewidujemy, że znacznie poprawią to cenne forum opinii czytelników. Jeśli masz epistolarny świąd, napisz do nas o tych innowacjach ([e-mail chroniony]).
[przypisy: usg ginekologiczne kraków, masaż limfatyczny cena, poradnia nadciśnienia tętniczego ]
[hasła pokrewne: masaż limfatyczny cena, psychoterapia bielsko, yaz ulotka ]

0 thoughts on “Innowacje w korespondencji”