Skip to content

Przypadek 47-1989 – Precyzja seksualna

11 miesięcy ago

1025 words

Proponuję następujące komentarze, aby dodać do dyskusji na temat Rekordu przypadku 6 1/2-letniej czarnej dziewczynki prezentującej wtórne rozwinięcie seksualne i epizod krwawienia z pochwy (23 listopada 1989, wydanie). Oczywiście, większość klinicystów zgodziłaby się, że 6 1/2-letnia dziewczynka z rozwinięciem pasa piersiowego Tanner Grade III i włosieniem łonowym II stopnia rozwijała się wcześnie, ale wykorzystanie danych Marshalla i Tannera 2 do zdefiniowania normy dla thelarche jako występującej na średnia w wieku 11 lat z odchyleniem standardowym około jednego roku w populacji ogólnej 1 jest kwestią otwartą. Ich przełomowe badania dotyczące zmian w okresie dojrzewania w brytyjskich dziewczętach2 oraz w przypadku Reynolds and Wines u amerykańskich dziewcząt3 nie ustanowiły norm, jak się powszechnie uważa. Średni wiek zachorowania thelarche w amerykańskich czarnych dziewczynach nie jest znany, ponieważ badania nad rozpowszechnianiem nigdy nie były prowadzone. Istnieje powód, by sądzić, że w Stanach Zjednoczonych czarne dziewczynki rozwijają się seksualnie wcześniej niż białe dziewczęta; National Health Survey wykazało, że 21,3% czarnych dziewcząt miesiączkowało w wieku 11 lat, w porównaniu z 11,6% białych dziewcząt.4 Jeśli rozwój piersi poprzedza miesiączkę o rok lub dwa lata, thelarche zacznie się u znacznej liczby czarnych dziewcząt w wieku dziewięciu lat lub wcześniej.
Krwawienie z pochwy u pacjenta początkowo uznano za krwawienie miesiączkowe ze względu na stan rozwoju jej piersi i włosów łonowych. Jednak najczęstsze przyczyny krwawienia z pochwy u młodych dziewcząt to trauma (zwykle z powodu wykorzystywania seksualnego), ciała obce, niektóre infekcje i brodawki weneryczne. Te nie zostały omówione. Nie podano szczegółów dotyczących anatomii genitaliów ani wcześniejszego badania, w którym stwierdzono brak dowodów na traumę . Od czasu do czasu młode dziewczęta będą miały pochwowe krwawienie z powodu wypadania cewki moczowej. Widziałem wszystkie te schorzenia, z wyjątkiem wypadania, u dziewczynek z wczesnym rozwojem seksualnym, u których początkowo zakładano krwawienie z pochwy związane z miesiączką.
Wskaźnik dojrzewania stosowany w celu uporządkowania wpływów hormonalnych jest interesującym, ale problematycznym narzędziem. Dzieci z nieprawidłowymi zaburzeniami endokrynologicznymi mogą być również nadużywane seksualnie5 i mogą mieć podrażnienie lub infekcje pochwy z powodu chorób przenoszonych drogą płciową. Zapalenie nabłonka pochwy może powodować przesunięcie w prawo w wartościach, przez co mylą interpretację indeksu. Zakup próbki może oferować informacje kliniczne. Ze względu na wrażliwość tkanki i rozmiar otworu, zwykle trudno jest przejść przez wymaz (średnicę od 4 do 6 mm) przez otwór błony dziewiczej dziewczynki, która nie była maltretowana, nawet przedwczesnym rozwojem.6, 7 Większość młodych dziewcząt ma trudności z tolerowaniem skrobania bocznej ściany pochwy, która jest wymagana dla prawidłowego okazu. Dziewczęta z zamrożonym afektem tolerującym takie inwazyjne zabiegi mogły być nadużywane. Zatem łatwość lub trudność uzyskania okazu i postawy dziecka mogą stanowić ważne wskazówki.
Ponieważ nie jest rzadkością związek między zaburzeniami hormonalnymi a molestowaniem seksualnym, rozsądnie jest dokładnie ocenić wszystkich pacjentów pod kątem możliwości nadużycia Fakt, że omawiana 6-letnia dziewczynka nadal ma nieprawidłowe zachowanie i nieprawidłowe wartości wskaźnika dojrzałości sześć miesięcy po usunięciu torbieli pęcherzyka jajnikowego, dodatkowo powoduje rozważenie tej możliwości.
Marcia E. Herman-Giddens, PA, MPH
Duke University Medical Center, Durham, NC 27710
7 Referencje1. Case Records of Massachusetts General Hospital (Case 47-1989). N Engl J Med 1989; 321: 1463-71.
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Marshall WA, Tanner JM. . Zmiany w strukturze zmian płciowych u dziewcząt. Arch Dis Child 1969; 44: 291-303.
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Reynolds EL, Wines JV. . Indywidualne różnice w fizycznych zmianach związanych z dojrzewaniem dziewcząt. Am J Dis Child 1948; 75: 329-50.
Web of Science MedlineGoogle Scholar
4. MacMahon B. Wiek w okresie menarche: Stany Zjednoczone. Statystyki życia i zdrowia. Seria 11. Nr 133. Washington, DC: Government Printing Office, 1973. (DHEM numer publikacji (HRA) 74-1615.)
Google Scholar
5. Herman-Giddens ME, Sandier AD, Friedman NE. . Precyzja seksualna u dziewcząt: związek z wykorzystywaniem seksualnym. Am J Dis Child 1988; 142: 431-3.
Web of Science MedlineGoogle Scholar
6. Goff CW, Burke KR, Rickenback C, Buebendorf DP. . Pomiar otwarcia pochwy u dziewczynek przed pokwitaniem. Am J Dis Child 1989; 143: 1366-8.
Web of Science MedlineGoogle Scholar
7. Herman-Giddens ME, Frothingham TE. . Prenatalne męskie narządy płciowe: badanie na obecność seksualną. Pediatrics 1987; 80: 203-8.
Web of Science MedlineGoogle Scholar
Powyższy list został skierowany do dr Paul A. Boepple, który oferuje następującą odpowiedź:
Do redaktora: list pani Herman-Giddens podnosi szereg godnych uwagi punktów dotyczących oceny dziecka prezentującego wczesny rozwój seksualny. Chociaż podważałbym twierdzenie, że badania Marshalla i Tannera nie ustanowiły norm , z pewnością zgadzam się, że stosowanie jakichkolwiek danych normatywnych poza grupą odniesienia, w której zostały uzyskane, może być problematyczne. Dane dotyczące różnic między grupami rasowymi i etnicznymi w momencie rozpoczęcia dojrzewania płciowego są skąpe. Mogą również występować różnice genetyczne, które wykraczają poza zainteresowania akademickie i mają prawdziwy import do lekarzy. W omawianym przypadku postanowiłem nie zajmować się tymi drobniejszymi punktami gdzie narysować granicę między wczesnym normalnym a przedwcześnie , ponieważ pacjent nie był pod żadnym względem w tym zakresie graniczny.
Drugą kwestię pani Herman-Giddens z pewnością należy podkreślić. Oznacza to, że u młodych dziewcząt z krwawieniem z pochwy należy rozważyć pełen zakres przyczyn endokrynologicznych i nieendokrynnych, a diagnoza różnicowa powinna obejmować stany związane z wykorzystywaniem seksualnym. Praca pani Herman-Giddens i podstawowej grupy pediatrycznej Duke University pomogła nam przedstawić te ważne rozważania zarówno pediatrom ogólnym, jak i endokrynologom dziecięcym. Jednak twierdzenie, że krwawienie z pochwy u dziecka zostało początkowo zaakceptowane jako krwawienie miesiączkowe , nie potwierdza ustaleń dotyczących ultrasonografii miednicy Obecność dużej torbieli jajnika i, co ważniejsze, macicy wykazującej znaczącą stymulację estrogenową, pozwala stwierdzić, że krwawienie z pochwy było najprawdopodobniej pochodzenia macicznego wysoce zdolnego do obrony. Nie oznacza to jednak, że przyczyny nieendokrynne nie mogą wyst
[podobne: lekarz medycyny pracy iława, poradnia leczenia osteoporozy, krioterapia przeciwskazania ]

0 thoughts on “Przypadek 47-1989 – Precyzja seksualna”