Skip to content

Zagrożenie związane ze społeczeństwem i ospą ad 5

1 rok ago

408 words

Nie ma specyficznego leczenia ospy prawdziwej, 21 ale większość respondentów uważała, że choroba może być skutecznie leczona. U wielu osób odporność po wcześniejszym szczepieniu jest prawdopodobnie znikoma po 20 latach, a program szczepień w Stanach Zjednoczonych zakończył się 197212222,23, ale prawie połowa respondentów, którzy zostali zaszczepieni, wierzyła, że będą chronione przed tą chorobą . Większość respondentów nie wiedziała, że szczepienie w ciągu dwóch do trzech dni po ekspozycji na ospę może zapewnić ochronę przed wirusem.21,24 Chociaż poważne niepożądane reakcje na szczepionkę powinny być stosunkowo rzadkie u pacjentów bez przeciwwskazań do szczepionki, 23,25 znaczna część respondentów uznała, że poważne powikłania ze strony szczepionki, w tym zgon, byłyby prawdopodobne. Źródła rządowe twierdzą, że w Stanach Zjednoczonych jest wystarczająco dużo dawek szczepionki dla 26 osób, ale większość respondentów nie wierzyła, że dawka dla wszystkich będzie wystarczająca. Po trzecie, nasze wyniki sugerują, że obecny pogląd wielu urzędników zdrowia publicznego i liderów społeczności medycznej – że szczepionka przeciwko ospie nie powinien być szeroko dostępny dla ogółu społeczeństwa – jest sprzeczny z pragnieniem społeczeństwa dostępu do szczepionki. Urzędnicy zajmujący się zdrowiem muszą wyjaśnić opinii publicznej podstawę wyroku, aby ograniczyć dostęp do szczepionki.
Wreszcie, ostatnie oświadczenie administracji Busha dotyczące planu rozpoczęcia szczepień personelu wojskowego, pracowników służby zdrowia i pracowników służb ratowniczych przeciwko ospie prawdziwej w ciągu kilku tygodni, przy udziale społeczeństwa w ograniczonej, dobrowolności w przyszłości, 27 może sprawić, że kwestia ta będzie bardziej istotne dla opinii publicznej. W przypadku wystąpienia niepożądanych reakcji na szczepionkę, członkowie społeczeństwa mogą zwrócić się do swoich lekarzy o wskazówki dotyczące ważenia ryzyka szczepień przeciwko ryzyku ataku bioterrorystycznego z udziałem ospy.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez grant z Fundacji Roberta Wooda Johnsona.
Artykuł został opublikowany na stronie www.nejm.org 19 grudnia 2002.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Harvard School of Public Health, Boston (RJB, CMD, JMB, KT-C., KJW); i ICR / International Communications Research, Media, Pa. (MJH).
Prośba o przedruk do Dr. Blendona z Departamentu Polityki i Zarządzania Zdrowiem, Harvard School of Public Health, 677 Huntington Ave., Boston, MA 02115.
[przypisy: przychodnia rodzinna szczecin, terapia psychodynamiczna warszawa, usg ginekologiczne kraków ]
[więcej w: zabieg wycięcia migdałków, wyszukiwarka skierowań nfz, psychoterapia zabrze ]

0 thoughts on “Zagrożenie związane ze społeczeństwem i ospą ad 5”