Skip to content

Zapobieganie powrotowi ospy czesc 4

1 rok ago

614 words

Ponadto wszystkie plotki, niezależnie od ich źródła, o potencjalnych zapasach wirusa ospy poza dwoma ośrodkami współpracującymi z WHO, które posiadają takie magazyny, powinny zostać niezwłocznie zbadane przez Organizację Narodów Zjednoczonych; strony z podejrzeniem wirusa ospy powinny być niezwłocznie sprawdzane, a wyniki takich kontroli powinny być podawane do wiadomości publicznej. Wreszcie, Organizacja Narodów Zjednoczonych powinna odbyć międzynarodowe spotkanie w najbliższej przyszłości, mające na celu zapobieganie wykorzystywaniu wirusa ospy jako broni biologicznej; spotkanie to powinno być współsponsorowane przez dwa narody, które obecnie zachowują zapasy wirusa ospy. Zatrzymanie wirusa ospy poza dwoma współpracującymi laboratoriami WHO powinno zostać uznane za poważne przestępstwo kryminalne i powinno doprowadzić do potępienia kraju, w którym wirus jest bezprawnie zachowywany (w tym cenzura i sankcje) przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Używanie wirusa jako broni biologicznej powinno być uznane za zbrodnię przeciwko ludzkości.
Koszty i wyzwanie
Koszty umyślnego lub przypadkowego uwolnienia wirusa ospy byłyby ogromne: spowodowałoby to lęk, panikę i zaburzenia na całym świecie i spowodowałoby ogromne straty medyczne i ekonomiczne. Wybuch ospy spowodowałby szybkie wyczerpanie zasobów lokalnych; uruchamiać międzynarodową kwarantannę, przemieszczanie się i represje wobec osób, samolotów i innych pojazdów oraz produktów; ograniczenie turystyki i inwestycji; i wywoływać apele do WHO, Stanów Zjednoczonych i innych krajów o wysokim dochodzie za duże ilości szczepionek i innych zasobów. (Koszt zakupu szczepionki wystarczającej na pokrycie całej populacji w Stanach Zjednoczonych wynosi ponad 862 miliony dolarów, 16 razy trzykrotnie, co wydano podczas 12-letniego globalnego programu zwalczania). To prawda, że proponowane przez nas działania nie zapewnią zidentyfikowano wszystkie izolaty wirusa ospy. Rządy, grupy lub osoby propagujące lub planujące akty bioterroryzmu mogą odmówić odpowiedzi lub fałszować raporty. Odpowiedzi na ankiety niekoniecznie prowadziłyby do zatwierdzenia informacji lub przeprowadzenia kontroli. Niektóre rządy mogą nie być świadome istnienia grup terrorystycznych lub osób w ich krajach, które mają dostęp do wirusa ospy i zamierzają go uwolnić. Jednak realizacja naszych zaleceń ostrzegłaby wszystkie narody przed zagrożeniami i niebezpieczeństwami związanymi z uwolnieniem wirusa ospy i wyzwalałaby działania na poziomie krajowym w celu ochrony obywateli i innych osób przed ospą.
Setki tysięcy pracowników służby zdrowia, którzy uczestniczyli w programie eliminacji ospy, uniemożliwiło setkom milionów osób uzyskanie tej okropnej choroby i zapobiegło dziesiątkom milionów zgonów. Działania mające na celu identyfikację i opanowanie wirusa ospy – działania wykorzystywane podczas triumfu eliminacji wirusa ospy – pomogą utrzymać wiarygodność organizacji odpowiedzialnych za utrzymanie świata w stanie wolnym od ospy. Te działania, po raz kolejny wymagające współpracy wszystkich krajów, zwiększą zaufanie światowej populacji, że rządy i agencje międzynarodowe mogą zapobiec ponownemu pojawieniu się ospy.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy instytucji, z którymi są stowarzyszone, lub Stanów Zjednoczonych rząd.
Jesteśmy wdzięczni Davidowi Heymannowi ze Światowej Organizacji Zdrowia i Ciro de Quadros z Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia za informacje o tym, jak ich organizacje mają do czynienia z potencjalnym bioterrorystycznym uwolnieniem ospy.
Author Affiliations
Z Międzynarodowego Centrum Fogarty, Bethesda, Md. (JGB); Agencja ds. Współpracy w Dziedzinie Zdrowia Międzynarodowego, Kumamoto City, Japonia (IA); oraz John Curtin School of Medical Research, Canberra, Australia (FF).
Zgłoś prośby o przedruk do dr. Bremana w Fogarty International Centre, Bldg. 16, Rm. 214, 16 Center Dr., Bethesda, MD 20892-6705 lub w [email protected].
[więcej w: poradnia leczenia osteoporozy, wyszukiwarka skierowań nfz, nzoz bydgoszcz ]
[hasła pokrewne: zabieg wycięcia migdałków, wyszukiwarka skierowań nfz, psychoterapia zabrze ]

0 thoughts on “Zapobieganie powrotowi ospy czesc 4”